سیدنی استرالیا برای زندگی

سیدنی استرالیا برای زندگی


سیدنی بزرگترین شهر استرالیا با مساحت 7/12367 کیلومتر مربع در مرکز ایالت نیوسات ولز قرار دارد. جمعیت سیدنی بیش از پنج میلیون نفر است و این شهر قدمت بیش از 200 سال دارد. از سیدنی به عنوان نماد کشور استرالیا یاد می شود و به دلیل سکونت اقوام گوناگون به یکی از مراکز چند ملیتی کشور استرالیا تبدیل شده است و از این رو می توان شاهد فرهنگ ها و زبان های مختلف در آنجا بود. سیدنی قطب اقتصادی کشور استرالیاست و این پیشرفت را مدیون صنعت گردشگری، بازرگانی، تعدد بانک های خارجی و کشورهای چند ملیتی می دانند. اولین شهر توریست پذیر استرالیا سیدنی است و البته الویت مهاجران نیز برای مهاجرت به استرالیاست. تقریبا نیمی از ایرانیان مهاجر در استرالیا در شهر سیدنی زندگی می کنند و انتخاب اول آنها برای اقامت در استرالیا، شهر سیدنی ست.


آب و هوای شهر سیدنی

تنوع آب و هوایی استرالیا به دلیل وسعت این کشور است و در بیشتر ایالت های آن، می توان آب و هوایی چهار فصل را تجربه کرد. سیدنی به تابستان های گرم و زمستان های ملایم شهرت دارد. بارش باران در سیدنی در طول سال معمولا یکنواخت است. در فصل تابستان و زمستان به ترتیب میانگین دما حدودا به ۲۶ درجه سانتی گراد و ۱۶ درجه سانتی گراد می رسد. اگر از آب و هوایی نسبتا معتدل و گرم و مدیترانه ای لذت می برید سیدنی انتخاب درستی ست و اگر تنوع فصول و تفریحات زمستانی را ترجیح می دهید، شهر ملبورن پیشنهاد بهتری برای زندگی خواهد بود.


جاذبه های گردشگری سیدنی استرالیا

در کل می توان سیدنی را از لحاظ جاذبه های گردشگری و تفریحی به دو دسته فرهنگی –هنری و طبیعی تقسیم کرد:


جاذبه های طبیعی سیدنی: داشتن سواحلی آرام و تمیز هر ساله گردشگران و مهاجران زیادی را به سوی خود می کشاند و ورزش های آبی نظیر غواصی در سیدنی طرفداران زیادی دارد.


جاذبه های فرهنگی –هنری: سیدنی دارای موسسات و مکان های فرهنگی متنوعی ست. اپرا هاوس سیدنی از پنج سالن تشکیل شده است که قادر است اجراهای گوناگونی را برگزار کند. شهر سیدنی میزبان فستیوال های مختلفی از قبیل فستیوال سیدنی و فستیوال موزیک راک و جشنواره فیلم سیدنی ست. گالری هنری نیوساوت ولز بزرگترین گالری در سیدنی و چهارمین گالری بزرگ هنری در استرالیا قرار دارد که به برپایی نمایشگاه هایی از آثار هنرمندانی از سراسر جهان اختصاص دارد.

شهر سیدنی دارای موزه های متعددی ست. موزه استرالیایی یکی از این موزه هاست که در سال 1845 تاسیس شده و قدیمی ترین موزه استرالیاست. در این موزه آثار هنری بومیان این کشور در این موزه به نمایش گذاشته شده است.


موزه دریا نوردی استرالیا که در قسمت غربی بندر دارلینگ قرار دارد یکی از بزرگترین مجموعه کشتی ها در دنیاست. قدیمی ترین موتور گردشی جهان (ساخت 1785) و اولین لوکوموتیو بخار (ساخت 1854) در موزه پاورهاوس که بیش از 125 سال قدمت دارد، بچشک می خورد. از دیگر جاذبه های گردشگری می توان به منطقه راک که زمانی محل زندگی بومیان اصلی بوده است، اشاره کرد. موزه کشفیات سنگی یکی از جاذبه های این منطقه است که در آن روند تغییر شکل منطقه از سواحل بومی و سنتی، به مناطقی توریستی، قابل درک است.


هزینه زندگی در سیدنی استرالیا

زندگی در هر جایی از دنیا و همچنین کشورهای صنعتی و پیشرفته فرصت ها و چالش هایی را پیش روی مهاجران می گذارد. بسیاری از مهاجران از سراسر نقاط جهان به سمت استاندارد های بالای زندگی در سیدنی جذب می شوند و مهاجران ساکن سیدنی از جهت اینکه در یکی از بهترین شهرهای قابل سکونت جهان زندگی می کنند خوش شانس به حساب می آیند .

پایتخت نیوساوت ولز تسهیلات بسیاری را به تمام ساکنان سیدنی پیشنهاد می کند و سکونت تعداد بسیاری از مهاجرین با مهارت فاکتوری مهم در تبدیل کردن سیدنی به قطب اقتصادی استرالیا و منطقه ای امن برای تجارت بین الملل است.


درحالی که هزینه های زندگی در سیدنی فراتر از دیگر شهرهای استرالیا است، کیفیت زندگی در سیدنی بسیار بالاست. استاندارد های بالای آموزش و مراقبت های درمانی، بسیاری از مهاجرین را تشویق به آوردن اعضای خانواده خود به سیدنی می کند. باید به این نکته توجه داشت که افرادی که ویزای موقت دارند، خودشان باید هزینه های مسائل مربوط به مراقبت های درمانی را پرداخت کنند. مهارت و پس انداز کافی برای مهاجران از ضروریات است تا از پس هزینه زندگی در سیدنی بربیایند.


در جدول زیر لیستی از هزینه های زندگی شامل مسکن، غذا، پوشاک، حمل ونقل، بهداشت، تفریحات و خدمات شهری آورده شده است. در این جداول هزینه های زندگی در سیدنی و ملبورن در سال 2019 مقایسه شده است.


تاریخ: 2019-11-01 03:21:10