واژه‌های مناسب برای رزومه‌ کاری موفق

واژه‌های مناسب برای رزومه‌ کاری موفق


پس از آشنایی با رزومه حرفه ای، انواع فرمت رزومه و چگونگی نوشتن روزمه کاری، حال در این مقاله به بررسی واژه‌های مناسب برای رزومه‌ موفق می پردازیم. استفاده از کلیدواژه‌های متناسب با رزومه‌تان، تاثیر چشمگیری در نمایش ارزش واقعی‌تان خواهد داشت پس نباید از جادوی کلمات صرف نظر کرد. در این مقاله فهرستی متنوع از افعال “کنشی” را آورده ایم تا با استفاده از آنها بتوانید مهارت‌ لازم برای نگارش مسئولیت‌ها و دستاوردهایتان را در رزومه‌تان تقویت کنید. همچنین با شرح نحوه تدوین یک رزومه دیجیتال، می آموزید که برای کدام حرفه‌ از چه کلید‌واژه‌هایی استفاده کنید تا در نتایج جستجو‌ی کارفرماها در بنگاه‌های آنلاین کاریابی، حضور پررنگ تری داشته باشید. رزومه نویسی اصولی، مختص گرفتن اقامت استرالیا نیست اما در این راستا می توانید از وکلای پاسارگاد کمک بگیرید.


کلید واژه‌های متناسب با رزومه‌تان انتخاب کنید


واژه‌ها مثل یک شمشیر دو لبه قدرتمندند؛ می‌توانند الهام‌بخش و سازنده و یا مخرب و مایوس‌کننده باشند. واژه‌ها می‌توانند افکار و احساسات را منتقل کنند؛ می‌توانند مسیر زندگی‌ را تغییر دهند و تجربیات شما رقم بزنند. همین واژه‌ها، در زمانی که خودتان حضور ندارید، به نیابت از شما تجربیات، توانایی و موفقیت‌های شما به کارفرما نشان می‌دهند. پس رزومه‌تان را با کلماتی مناسب و قدرتمند مجهز کنید تا در بین سیل رزومه‌های ارسالی از دیگر متقاضیان سبقت بگیرید. در زمان نوشتن رزومه، جملات مربوط به تجارب کاری و دستاوردهایتان را با افعال “کنشی” آغاز کنید تا به کارفرما نشان دهید که واقعا از عهده آنچه ادعا می‌کنید، برمی‌آیید.


افعال کنشی (که معمولاً به -ed ختم می‌شوند) بیانگر عملی انجام شده و یا رخدادی (در مقابل حالت) هستند که به وقوع پیوسته است. استفاده به‌جا از این افعال ‌می‌تواند تاثیری چشمگیر بر رزومه‌تان داشته و نماینده قابل اطمینانی برای تجربیات، مهارت‌ها و دستاوردها‌ی‌تان باشند.

افعال کارآمد برای یک رزومه موفق در ادامه، فهرستی از افعال “کنشی” را می‌آوریم؛ به کمک این فهرست می‌توانید رزومه‌ای قدرتمند خلق کنید که در خاطر هر کارفرمایی ماندگار شود. به خاطر داشته باشید که هر تخصص و مهارتی، گنجینه واژگان اختصاصی خودش را دارد و نمی‌توان تمامی کلمات مرتبط با یک حرفه را در شغلی دیگر بکار بست؛ پس این فهرست را به دقت بررسی کنید و از میان آن، افعال متناسب با زمینه شغلی خودتان را دستچین کنید.


تاریخ: 2019-11-01 03:18:32